Yeni nəsil reaktiv təlim-məşq təyyarələri
- İtaliyanın “Leonardo” şirkəti artıq 70 ildir ki, dünya bazarında fəaliyyət göstərir. Şirkətin bir sıra bölmələri, o cümlədən təlim və hərbi təyyarə, habelə vertolyotların tikintisi üzrə aviasiya və gəmiqayırma bölmələri fəaliyyət göstərir. Biz “ADEX” sərgisində ilk dəfə olaraq şirkətin əsas innovativ məhsulunu – “M-346” təyyarəsini Azərbaycan bazarına təqdim edirik. Təyyarə ən müasir inteqrasiya olunmuş hazırlıq sistemi ilə təchiz olunub. “M-346” modeli ikimühərrikli, oturacaqları ardıcıl yerləşdirilmiş, müasir, yeni nəsil reaktiv təlim-məşq təyyarəsi olub, yeni nəsil döyüş təyyarələrində uçuşlar həyata keçirən pilotların bilik,  bacarıq və vərdişlərini yaxşılaşdırmaq üçün nəzərdə tutulub. Təyyarə birinci dərəcəli təlim-məşq imkanı, aşağı istismar məsrəfləri təklif edir.
Biz artıq İsrail ordusuna 30 təyyarə, Polşa ordusuna isə 15 təyyarə satmışıq, 30 təyyarə isə İtaliya ordusu tərəfindən istismar edilir. Ümidvarıq ki, bizim təyyarələr Azərbaycanda da səlahiyyətli strukturların marağına səbəb olacaq. Müdafiə Nazirliyi və aviasiya kompleksinin nümayəndələrini stendimizdə görməkdən məmnun olarıq.

Учебно-тренировочные реактивные самолеты нового поколения
Франческо Молинари (Francesco Molinari), Менеджер по маркетингу и продажам авиационного подразделения компании Leonardo
- Итальянская компания Leonardo уже 70 лет работает на мировом рынке. У нас есть много подразделений, в том числе авиационное, по строительству учебных и военных самолетов, вертолетов, судостроительное подразделение. На выставке ADEX мы впервые представляем азербайджанскому рынку свой основной инновационный продукт – самолет М-346. Самолет оснащен самой современной интегрированной системой подготовки. Модель М-346 – двухмоторный, с последовательным расположением кресел, современный, учебно-тренировочный реактивный самолет нового поколения, разработанный для совершенствования знаний, навыков и умений пилотов, осуществляющих полеты на боевых самолетах нового поколения. Самолет предлагает первоклассные учебно-боевые возможности, низкие эксплуатационные расходы.
Мы уже продали 30 самолетов армии Израиля, 15 самолетов армии Польши, 30 самолетов используется в итальянской армии. Надеемся, наш самолет сможет заинтересовать компетентные структуры и в Азербайджане. Будем рады видеть на нашем стенде представителей министерства обороны и авиационного комплекса.