Yeni nəsil reaktiv təlim-məşq təyyarələri
- İtaliyanın “Leonardo” şirkəti artıq 70 ildir ki, dünya bazarında fəaliyyət göstərir. Şirkətin bir sıra bölmələri, o cümlədən təlim və hərbi təyyarə, habelə vertolyotların tikintisi üzrə aviasiya və gəmiqayırma bölmələri fəaliyyət göstərir. Biz “ADEX” sərgisində ilk dəfə olaraq şirkətin əsas innovativ məhsulunu – “M-346” təyyarəsini Azərbaycan bazarına təqdim edirik. Təyyarə ən müasir inteqrasiya olunmuş hazırlıq sistemi ilə təchiz olunub. “M-346” modeli ikimühərrikli, oturacaqları ardıcıl yerləşdirilmiş, müasir, yeni nəsil reaktiv təlim-məşq təyyarəsi olub, yeni nəsil döyüş təyyarələrində uçuşlar həyata keçirən pilotların bilik,  bacarıq və vərdişlərini yaxşılaşdırmaq üçün nəzərdə tutulub. Təyyarə birinci dərəcəli təlim-məşq imkanı, aşağı istismar məsrəfləri təklif edir.
Biz artıq İsrail ordusuna 30 təyyarə, Polşa ordusuna isə 15 təyyarə satmışıq, 30 təyyarə isə İtaliya ordusu tərəfindən istismar edilir. Ümidvarıq ki, bizim təyyarələr Azərbaycanda da səlahiyyətli strukturların marağına səbəb olacaq. Müdafiə Nazirliyi və aviasiya kompleksinin nümayəndələrini stendimizdə görməkdən məmnun olarıq.

Trainer jets of next generation
- The Italian company Leonardo has been working in the world market for 70 years. We have many units, including aviation, the construction of trainer and military aircrafts and helicopters, as well as a shipbuilding unit.
At the ADEX exhibition, for the first time, we present our main innovative product - the M-346 aircraft - to the Azerbaijani market. The aircraft is equipped with the most modern integrated training system. Model M-346 is a twin-engine, with a sequential arrangement of seats, a modern, training jet aircraft of a new generation, designed to improve the knowledge, skills and abilities of pilots flying on new-generation combat aircraft. The aircraft offers first-class combat training capabilities, low operating costs.
We have already sold 30 planes to the Israeli Army, 15 planes to the Polish Army, and 30 planes are used in the Italian Army. We hope that our aircraft will be able to interest competent structures in Azerbaijan.
We will be happy to see representatives of the Ministry of Defence and the aviation complex on our stand.