Yanvarın 1-dək Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna 88 milyon manatdan çox vəsait yığılıb
Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrinə Yardım Fonduna yanvarın 1-dək 88 milyon 8 min 970,18 manat, 212 min 873,88 ABŞ dolları, 9536 avro və 5000 rubl vəsait yığılıb.
Bu barədə AZƏRTAC-a Müdafiə Nazirliyinin mətbuat xidmətindən məlumat verilib.
Silahlı Qüvvələrə Yardım Fondu Azərbaycan Prezidentinin 2002-ci il 17 avqust tarixli Fərmanı ilə yaradılıb. Fond Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin müasir tələblər səviyyəsində inkişafını təmin etmək, onun maddi-texniki bazasını möhkəmləndirmək və zəruri sosial tədbirləri maliyyələşdirmək məqsədilə yaradılıb. Fondun maliyyə mənbəyi Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin maddi-texniki və sosial bazasının möhkəmləndirilməsinə maliyyə köməyi məqsədilə Azərbaycanın ərazisində fəaliyyət göstərən hüquqi və fiziki şəxslərdən könüllülük əsasında daxil olan maliyyə vəsaiti və qanunvericiliklə qadağan edilməyən digər daxilolmalardır.
Fondun əsas vəzifəsi Azərbaycan Respublikasının etibarlı müdafiəsi üçün Silahlı Qüvvələrin inkişafını və onun maddi-texniki bazasının möhkəmləndirilməsini, həmçinin hərbi qulluqçuların sosial müdafiəsinin daha da gücləndirilməsini təmin etməkdir.

В Фонде помощи Вооруженным силам на 1 января собраны средства на сумму более 88 миллионов манатов
На 1 января в Фонде помощи Вооруженным Силам Азербайджанской Республики собраны средства в размере 88 миллионов 8 тысяч 970,18 маната, 212 тысяч 873,88 доллара США, 9536 евро и 5000 рублей.
Об этом АЗЕРТАДЖ сообщили в пресс-службе Министерства обороны.
Фонд помощи Вооруженным силам создан Указом Президента Азербайджанской Республики от 17 августа 2002 года. Фонд создан с целью обеспечения развития Вооруженных сил Азербайджанской Республики на уровне современных требований, укрепления их материально-технической базы и финансирования необходимых социальных мероприятий. Финансовым источником фонда являются материальные средства, поступающие на добровольной основе от юридических и физических лиц, функционирующих на территории Азербайджана, в целях финансовой помощи, направленной на укрепление материально-технической и социальной базы Вооруженных Cил Азербайджанской Республики, а также другие не запрещенные законом вложения.
Основная задача фонда – обеспечение развития и укрепления материально-технической базы Вооруженных Cил для надежной защиты Азербайджанской Республики и дальнейшего усиления социальной защиты военнослужащих.