Video-müşahidə sahəsində aktual həll variantları
Anton Ren, “Zhejiang Dahua Technology Co Ltd” (Çin) şirkətinin Qafqaz ölkələri və Monqolustanda satış üzrə direktoru
Bizim stendin ekspozisiyasında video-müşahidə və alınmış məlumatların intellektual təhlili sahəsində həll variantları təqdim edilib. Bunların arasında müdafiə və digər strateji obyektlərin, eləcə də bank, istirahət zonaları, nəqliyyat və energetika obyektlərinin mühafizəsi üçün şəbəkə kameraları və video-registratorlar yer alır.
“Dahua” şirkətinin video-müşahidə vasitələri Azərbaycanda özəl şirkətlər tərəfindən alınır, lakin biz istərdik ki, dövlət sektorunu təmsil edən strukturlar da bu məhsullara diqqət yetirsin, çünki onların real faydası aşkar görünür.
“Dahua” şirkətinin həll variantları və məhsulları bir sıra beynəlxalq layihələr çərçivəsində istifadə edilib. Şirkətdə dörd tədqiqat institutu fəaliyyət göstərir və institutlarda 6000 nəfərdən artıq mühəndis və texniki personal “AI”, “IoT”, “bulud” servisləri, video, kiber-təhlükəsizlik və proqram təminatı üzərində işləyir.
“Dahua” şirkəti 2014-cü ildən etibarən video-müşahidə üzrə dünya bazarında ikinci yerdədir (“IHS” təşkilatının hesabatı və “Security 50” təşkilatının reytinqinə əsasən), 2017-ci ildə isə “A & S International” versiyası üzrə üçüncü yeri tutub. Şirkət yeni texnologiyaların yaradılması və öz layihələrində innovasiyaların tətbiqi istiqamətində sabit addımlarla irəliləyir.
Biz “ADEX” sərgisində ikinci dəfədir ki, iştirak edirik və gələcəkdə Azərbaycanda keçiriləcək texnoloji və ya İT sərgilərində (məsələn: “Bakutel” sərgisində) iştirak edə bilərik.

Актуальные решения в области видеонаблюдения
Антон Рень (Anton Ren), директор по продажам в группе стран Кавказа и в Монголии компании Zhejiang Dahua Technology Co Ltd (Китай)
Экспозиция нашего стенда представлена решениями в области видеонаблюдения и интеллектуального анализа получаемой информации. К ним относятся сетевые камеры и видеорегистраторы для охраны оборонных и других стратегических объектов, а также банков, зон отдыха, транспортных, энергетических объектов.
Средства видеонаблюдения от Dahua приобретаются в Азербайджане частными компаниями, но нам хотелось бы, чтобы на них обратили внимание и структуры из государственного сектора, поскольку реальная польза от них очевидна.
Решения и продукция  Dahua использовались в рамках многочисленных международных проектов. В компании имеется четыре исследовательских института, в которых более 6000 инженеров и сотрудников технического персонала работают над передовыми технологиями в области  AI,  IoT, облачных сервисов, видео, кибербезопасности и программных обеспечений.
C  2014 года  Dahua занимает вторую позицию на глобальном рынке оборудования для видеонаблюдения (согласно отчету  IHS), а в 2017 году завоевала третье место в рейтинге «Security 50» по версии  A & S International. Компания стабильно движется по пути создания новых технологий и внедрения инноваций в свои проекты.
Мы второй раз участвуем в ADEX и не исключено, что будем в дальнейшем участвовать в технологических или IT-выставках в Азербайджане, например, Bakutel.