Video-müşahidə sahəsində aktual həll variantları
Anton Ren, “Zhejiang Dahua Technology Co Ltd” (Çin) şirkətinin Qafqaz ölkələri və Monqolustanda satış üzrə direktoru
Bizim stendin ekspozisiyasında video-müşahidə və alınmış məlumatların intellektual təhlili sahəsində həll variantları təqdim edilib. Bunların arasında müdafiə və digər strateji obyektlərin, eləcə də bank, istirahət zonaları, nəqliyyat və energetika obyektlərinin mühafizəsi üçün şəbəkə kameraları və video-registratorlar yer alır.
“Dahua” şirkətinin video-müşahidə vasitələri Azərbaycanda özəl şirkətlər tərəfindən alınır, lakin biz istərdik ki, dövlət sektorunu təmsil edən strukturlar da bu məhsullara diqqət yetirsin, çünki onların real faydası aşkar görünür.
“Dahua” şirkətinin həll variantları və məhsulları bir sıra beynəlxalq layihələr çərçivəsində istifadə edilib. Şirkətdə dörd tədqiqat institutu fəaliyyət göstərir və institutlarda 6000 nəfərdən artıq mühəndis və texniki personal “AI”, “IoT”, “bulud” servisləri, video, kiber-təhlükəsizlik və proqram təminatı üzərində işləyir.
“Dahua” şirkəti 2014-cü ildən etibarən video-müşahidə üzrə dünya bazarında ikinci yerdədir (“IHS” təşkilatının hesabatı və “Security 50” təşkilatının reytinqinə əsasən), 2017-ci ildə isə “A & S International” versiyası üzrə üçüncü yeri tutub. Şirkət yeni texnologiyaların yaradılması və öz layihələrində innovasiyaların tətbiqi istiqamətində sabit addımlarla irəliləyir.
Biz “ADEX” sərgisində ikinci dəfədir ki, iştirak edirik və gələcəkdə Azərbaycanda keçiriləcək texnoloji və ya İT sərgilərində (məsələn: “Bakutel” sərgisində) iştirak edə bilərik.

Topical solutions in the field of video surveillance
Anton Ren, Sales Director for the Caucasus and Mongolia Group of Zhejiang Dahua Technology Company, Ltd. (China)
The exposition at our stand represents solutions in the field of video surveillance and intelligent analysis of the information gathered. These include network and video recorders for the protection of defence and other strategic facilities, as well as banks, recreation areas, transportation, energy facilities.
Dahua’s video surveillance equipment is purchased in Azerbaijan by private companies, but we would like to bring them to the attention of public sector entities, because their real benefits are obvious.
Dahua’s solutions and products have been used in numerous international projects. The company has four research institutes in which more than 6,000 engineers and technical personnel work on advanced technologies in AI, IoT, cloud services, video, cyber-security and software.
Since 2014, Dahua occupies second place in the global market for video surveillance equipment, according to the IHS Report, and in 2017 won third place in the Security 50 rating by A & S International. The company is steadily progressing forward in the creation of new technologies and the introduction of innovations in its projects.
We are participating in ADEX for the second time, and it is possible that we will continue to participate in technological or IT-exhibitions in Azerbaijan, for example, Bakutel.