Təhlükəsizliyin gücləndirilməsi sahəsində Azərbaycan-İsrail əməkdaşlığı
Yevgeni Kilştok, “SIBAT” (İsrailin Müdafiə Nazirliyi, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsi) korporasiyasının regional direktoru
– İsrailin milli pavilyonu Bakıda keçirilən bütün “ADEX” sərgilərində iştirak edib və bu il 12 şirkət öz məhsullarını, silah və təhlükəsizlik sistemlərini, eləcə də başqa sahələr üzrə yeni məhsullarını təqdim edir. Bizim Azərbaycan ilə çoxillik uğurlu əməkdaşlığımız var.
Azərbaycan bizim məhsulların satışı üçün yaxşı bazardır - biz bu tərəfdaşlığa görə qürur hiss keçirir, Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyi, Dövlət Sərhəd Xidməti və digər strukturların beynəlxalq tenderlərində fəal iştirak edirik.
İsrailin müdafiə sənayesinin məhsullarının keyfiyyəti və yüksək texnologiyası əsasən döyüş şəraitində sübuta yetirilib və buna görə də, ildən-ilə rəqabət artsa da, bizim məhsullara və işgüzar təkliflərimizə böyük tələbat var.
Azərbaycan və İsrail təmsilçiləri daim müxtəlif səviyyələrdə danışıqlar aparırlar. Buna görə də, Azərbaycan üçün reallaşdırılan hər uğurlu layihə İsrail üçün şəksiz qürur mənbəyidir. Biz milli təhlükəsizliyin gücləndirilməsi üçün öz təcrübəmizi bölüşməkdən məmnunuq.

Azerbaijan-Israel cooperation in strengthening security
Yevgeni Kilshtok, Regional Director of SIBAT (Israeli Ministry of Defense, International Cooperation)
- The Israeli national pavilion operates at all ADEX exhibitions in Baku; this year 12 companies present their products and new developments in weapons, security systems, etc.
We have established a long-term successful cooperation with Azerbaijan.
Azerbaijan is a good market for the sale of our products; we are proud of our partnership and actively participate in the international tenders of the Ministry of Defence of Azerbaijan, Border Guard Services and other structures.
The quality and high technologies of the products of the defence industry of Israel are well proved and in particular, in combat conditions. Therefore our projects and business proposals are in great demand, although with each year the competition intensifies.
Representatives of Azerbaijan and Israel are constantly holding talks at different levels. Therefore, every successful project implemented for Azerbaijan represents Israel's undoubted pride. We are glad to share our experience for strengthening national security.