Təhlükəsizliyin gücləndirilməsi sahəsində Azərbaycan-İsrail əməkdaşlığı
Yevgeni Kilştok, “SIBAT” (İsrailin Müdafiə Nazirliyi, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsi) korporasiyasının regional direktoru
– İsrailin milli pavilyonu Bakıda keçirilən bütün “ADEX” sərgilərində iştirak edib və bu il 12 şirkət öz məhsullarını, silah və təhlükəsizlik sistemlərini, eləcə də başqa sahələr üzrə yeni məhsullarını təqdim edir. Bizim Azərbaycan ilə çoxillik uğurlu əməkdaşlığımız var.
Azərbaycan bizim məhsulların satışı üçün yaxşı bazardır - biz bu tərəfdaşlığa görə qürur hiss keçirir, Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyi, Dövlət Sərhəd Xidməti və digər strukturların beynəlxalq tenderlərində fəal iştirak edirik.
İsrailin müdafiə sənayesinin məhsullarının keyfiyyəti və yüksək texnologiyası əsasən döyüş şəraitində sübuta yetirilib və buna görə də, ildən-ilə rəqabət artsa da, bizim məhsullara və işgüzar təkliflərimizə böyük tələbat var.
Azərbaycan və İsrail təmsilçiləri daim müxtəlif səviyyələrdə danışıqlar aparırlar. Buna görə də, Azərbaycan üçün reallaşdırılan hər uğurlu layihə İsrail üçün şəksiz qürur mənbəyidir. Biz milli təhlükəsizliyin gücləndirilməsi üçün öz təcrübəmizi bölüşməkdən məmnunuq.

Азербайджано-израильское сотрудничество в укреплении безопасности
Евгений Килшток (Yevgeni Kilshtok), региональный директор SIBAT (министерство обороны Израиля, международное сотрудничество)
– Израильский национальный павильон функционирует на всех выставках ADEХ в Баку, в этом году 12 компаний представляют  здесь свою продукцию, новые разработки по оружию, системам безопасности и т.д. У нас налажено долгосрочное успешное сотрудничество с Азербайджаном.
Азербайджан – хороший рынок для реализации нашей продукции, мы гордимся партнерством, активно участвуем в международных тендерах министерства обороны Азербайджана, погранслужбы и других структур.
Качество и высокие технологии продукции оборонной промышленности Израиля доказаны, в частности, в боевых условиях, поэтому наши проекты и деловые предложения востребованы, хотя с каждым годом конкуренция усиливается.
Представители Азербайджана и Израиля постоянно проводят переговоры на разных уровнях. Поэтому каждый удачный проект, осуществленный для Азербайджана, представляет несомненную гордость Израиля. Рады делиться нашим опытом для укрепления национальной безопасности.