Silahlı Qüvvələrin Baş Qərargah rəisi NATO-nun iclasında iştirak edib
Yanvarın 16-da Müdafiə nazirinin birinci müavini - Silahlı Qüvvələrin Baş Qərargah rəisi general-polkovnik Nəcməddin Sadıkov Belçika Krallığının Brüssel şəhərində yerləşən NATO-nun Mənzil Qərargahında NATO-nun Hərbi Komitəsinin “Qətiyyətli Dəstək” və “Stabilliyin Layihələşdirilməsi” formatlarında Baş Qərargah Rəisləri səviyyəsində keçirilən görüşlərdə iştirak edib.
“Qətiyyətli Dəstək” formatında keçirilmiş görüşdə Baş Qərargah Rəisləri Əfqanıstandakı təhlükəsizlik şəraiti, NATO-nun Qətiyyətli Dəstək Missiyasının gedişatı və əməliyyat şəraitindəki dəyişikliklər, o cümlədən Cənub Şərqi Asiya regionundakı vəziyyətə dair müzakirələr aparıblar.
“Stabilliyin Layihələşdirilməsi” formatında keçirilmiş görüşdə isə, Avropanın cənub qonşuluğunda təhlükəsizlik və stabilliyə hərbi töhfə məsələləri, eləcə də bu töhfələr üzrə NATO, Avropa İttifaqı, regional təhlükəsizlik təminatçıları və milli səylər arasında əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilib.

The First Deputy of Minister of Defense – Chief of General Staff of the Armed Forces of Azerbaijan Colonel General Najmeddin Sadikov has attended Military Committee in Chiefs of Staff Sessions in "Resolute Support" and "Projecting Stability" formats held at NATO Headquarters on January 16.
During the meeting held in the "Resolute Support" format, the Chiefs of Staff have discussed the security environment in Afghanistan, the continuation of the NATO’s Resolute Support mission and changes in the operational situation, including the situation in the South-East Asia region.
The issues of military contribution to security and stability in Europe’s southern neighborhood, as well as issues related to cooperation in this area between NATO, European Union, regional security guarantors and national efforts, were discussed at a meeting held in the format of "Projecting Stability".