Sentyabrda Bakıda "ADEX" V Azərbaycan Beynəlxalq Müdafiə Sərgisi keçiriləcək
Bu barədə müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Azərbaycanda rəsmi səfərdə olan Gürcüstanın müdafiə naziri cənab İrakli Çikovani ilə görüşü zamanı bildirib.
Nazir Gürcüstanla strateji tərəfdaşlıq zəminində qurulan əlaqələrin yüksələn xətlə inkişaf etdiyini bildirib. Ölkələrimiz arasında 2024-cü il ərzində hərbi sahədə ümumilikdə 21 birgə tədbirin keçirilməsinin planlaşdırıldığını qeyd edib.
Müdafiə naziri gürcüstanlı həmkarını cari ilin sentyabr ayında Bakıda keçiriləcək "ADEX" 5-ci Azərbaycan Beynəlxalq Müdafiə Sərgisinə dəvət edib.

В сентябре в Баку пройдет 5-я Азербайджанская международная оборонная выставка ADEX
Oб этом сказал министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов на встрече с находящимся с официальным визитом в Азербайджане министром обороны Грузии Ираклием Чиковани.
Министр сказал, что отношения стратегического партнерства между странами развиваются по восходящей линии. Он отметил, что на 2024 год между двумя странами запланировано проведение 21 совместного мероприятия в военной сфере.
Министр обороны пригласил своего грузинского коллегу на 5-ю Азербайджанскую международную оборонную выставку ADEX, которая пройдет в Баку в сентябре этого года.