Qabaqcıl idarəetmə, rabitə və kəşfiyyat sistemləri
– İsrailin “TSG IT Advanced Systems” şirkəti proqram təminatlı və İT sistemlərinin hazırlanması ilə məşğuldur. Şirkətin əsas məhsulu “C4I” - idarəetmə, rabitə və kəşfiyyat sistemləridir. Biz “ADEX” sərgisində artıq üçüncü dəfədir ki, iştirak edir və bu dəfə 14 məhsul təklif edirik. Həmin məhsulların arasında bir neçə yeni məhsul da yer alır. Bizim məhsullar hava hərəkətinin idarə edilməsindən tutmuş silahlı qüvvələr üçün xüsusi təyinatlı texniki sistemlərə qədər geniş spektrə malikdir. Xüsusən, şirkətin stendində ilk dəfə olaraq “NessControl” məhsulu təqdim ediləcək. Bu məhsul binalarda, əhalinin sıx məskunlaşdığı ərazilərdə və başqa məkanlarda anti-terror əməliyyatları aparan xüsusi təyinatlılar, kiçik qruplar üçün nəzərdə tutulmuş “C4I” taktiki sistemidir. Şirkətin digər qabaqcıl məhsulu fövqəladə hallarda fəaliyyətləri idarəetmə sistemidir. Bu sistem xilasetmə xidmətləri, operativ reaksiya bölmələri, polis, təcili tibbi yardım və s. qruplar üçün nəzərdə tutulub. Sistem hərəkətin mərkəzinə “onlayn” rejimdə nəzarət etməyə imkan verir. Həmçinin stendimizdə “FOMS” sahə əməliyyatını idarəetmə sistemi, “B-Guard” sərhəd nəzarəti üçün həll variantı, milli təhlükəsizlik sahəsində müxtəlif həll variantları və bir sıra digər məhsullar təklif olunacaq.
Biz sərginin gedişatı çərçivəsində yerli tərəfdaşlar və sifarişçilərimiz ilə görüşlər keçirmək istərdik. Həmçinin, biz digər ölkələrin maraqlanan nümayəndələri ilə də əməkdaşlıq qurmağa şad olarıq.

Передовые системы управления, связи и разведки
– Израильская компания TSG IT Advanced Systems занимается разработкой программного обеспечения и İT систем. Основной продукт нашей компании – C4İ – системы управления, связи и разведки. Мы уже в третий раз участвуем в ADEX. На этот раз представляем 14 продуктов, среди которых несколько новинок. Наша продукция имеет широкий спектр – начиная с управления воздушным движением, и заканчивая техническими системами для войск особого назначения. В частности, на нашем стенде впервые будет представлен продукт NessControl. Он представляет собой тактическую систему C4I для сил специального назначения, небольших групп, которые проводят, например, контртеррористические операции в зданиях, в густонаселенных местностях и т.д. Другой наш передовой продукт – Система управления действиями в чрезвычайных ситуациях, предназначенная для спасательных служб, подразделений быстрого реагирования, полиции, скорой помощи и т.п. Позволяет контролировать очаг действия в онлайн режиме. Также на стенде будут представлены Система полевого оперативного управления FOMS, B-Guard – решения для пограничного контроля, разнообразные решения в области национальной безопасности и мн.др.
Мы хотели бы увидеться ходе выставки с нашими азербайджанскими партнерами и заказчиками. Но также будем рады наладить сотрудничество с заинтересованными представителями других государств.