Pilotsuz uçuş aparatları və intellektual sistemlər sahəsində innovasiyalar
Şirkət pilotsuz uçuş aparatları və intellektual sistemlər sahəsində öz innovativ məhsullarını təqdim edir. Bunların arasında “Stellar V” seriyalı – şaquli istiqamətdə uçuş həyata keçirən və uzaq məsafələrdə eniş edən, rəqəmsal “3G/4G” “VPN” şəbəkələrinin köməyi ilə telemetrik məlumatları və video axınlarını ötürmə imkanına malik olan PUA-lar və “M” seriyalı – çoxrotorlu, “Synapse” intellektual sistemi ilə təchiz edilmiş sənaye təyinatlı PUA-lar yer alır. Həmçinin, şirkət Azərbaycanda aparıcı texnoloji şirkətlərin innovativ həll variantlarını, o cümlədən “BIRD AMPS” raket hücumundan müdafiə sistemləri, hərbi aviasiyanın modernləşdirilməsi üçün kompleks və “GE” korporasiyasının aviasiya texnikası üçün yoxlama avadanlıqlarını təqdim edir.
Bununla yanaşı, şirkət hazırda süni intellekt  - ölkənin milli qüdrətinin asılı olacağı başlıca texnologiya əsasında “Synapse” çoxfunksiyalı sistemin hazırlanması üzərində işləyir. “Synapse” sisteminin əsas funksiyası kəşfiyyat məlumatlarından (video / təsvir, mətn hesabatları, audio fayllar) məlum obrazların yüksək operativlik və dəqiqliklə tanınmasından ibarətdir. Bu funksiya ümumilikdə ordunun imkanlarını artırmağa kömək edir.
Şirkətin “ADEX 2018” sərgisində iştirak etməkdə əsas məqsədi pilotsuz uçuş aparatları sahəsində innovativ məhsulları, hərbi aviasiyanın modernləşdirilməsi və aviasiyanın raket hücumundan müdafiəsi sahəsində əldə edilmiş texniki nailiyyətləri nümayiş etdirməkdir. Biz hesab edirik ki, “ADEX” sərgisi Azərbaycanda hərbi texnika sahəsində qlobal nailiyyətlərin təbliğinə imkan verir.

Инновации в области беспилотников и интеллектуальных систем
Компания демонстрирует свои инновационные разработки в области беспилотных летательных аппаратов и интеллектуальных систем. Это беспилотники серии Stellar V – промышленные БПЛА вертикального взлета и посадки большой дальности, обладающие возможностью передачи телеметрической информации и видеопотока с помощью шифрованной 3G/4G VPN сети, и серии M – промышленные БПЛА мультироторного типа, оснащенные интеллектуальной системой Synapse. Мы также представляем в Азербайджане инновационные решения ведущих технологических компаний, такие, как системы защиты от ракетного нападения BIRD AMPS, комплекс для модернизации боевой авиации и инспекционное оборудование корпорации GE для авиационной техники.
Более того, в данный момент мы разрабатываем многоцелевую систему Synapse на базе искусственного интеллекта – ключевой технологии, от которой будет зависеть национальная мощь страны. Основной функцией Synapse является распознавание значимых образов из разведданных (видео/изображения, текстовые отчеты, аудиофайлы) с высокой оперативностью и точностью. Это позволяет расширить возможности армии в целом.
Основная цель нашего участия в ADEX 2018 – это продемонстрировать инновационные разработки в сфере беспилотных летательных аппаратов, технологические достижения в области модернизации боевой авиации и защиты авиации от ракетного нападения. Мы считаем, что выставка ADEX позволяет продвижению мировых достижений в области военной техники в Азербайджане.