Ölkəmizdəki xarici hərbi attaşelər və beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri əməliyyat şəraiti haqqında məlumatlandırılıb
Sentyabrın 29-da Müdafiə Nazirliyinin Beynəlxalq Hərbi Əməkdaşlıq İdarəsi tərəfindən Azərbaycan Respublikasında akkreditə olunmuş xarici hərbi attaşelərə və beynəlxalq təşkilatların ölkəmizdəki nümayəndələrinə cəbhədəki vəziyyət barədə məlumat verilib.
Tədbir iştirakçılarına Azərbaycanın haqlı mövqeyi bir daha çatdırılıb və erməni tərəfindən fərqli olaraq, qoşunlarımızın düşmənin sadəcə hərbi qüvvəsini və obyektlərini hədəf aldığı bir daha vurğulanıb.
Əlavə olaraq, Azərbaycan Ordusunun həyata keçirdiyi əməliyyatların beynəlxalq hüququn prinsipləri və müharibə qanunları çərçivəsində aparıldığı xüsusi ilə qeyd edilmiş və qonaqları maraqlandıran suallara cavab verilib.

On September 29, the International Military Cooperation Department of the Ministry of Defense informed the foreign military attachés accredited in the Republic of Azerbaijan and representatives of international organizations in our country about the situation at the front.
The fare position of Azerbaijan was again underlined, and it was emphasized that our army only targets military forces and infrastructures, unlike the Armenian side.
In addition, it was particularly emphasized that the operations conducted by the Azerbaijan Army are in compliance with the principles of international law and martial law. In the end, the guests' questions were answered.
Foreign military attachés and representatives of international organizations in our country were informed about the operational situation