Ölkəmizdəki xarici hərbi attaşelər və beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri əməliyyat şəraiti haqqında məlumatlandırılıb
Sentyabrın 29-da Müdafiə Nazirliyinin Beynəlxalq Hərbi Əməkdaşlıq İdarəsi tərəfindən Azərbaycan Respublikasında akkreditə olunmuş xarici hərbi attaşelərə və beynəlxalq təşkilatların ölkəmizdəki nümayəndələrinə cəbhədəki vəziyyət barədə məlumat verilib.
Tədbir iştirakçılarına Azərbaycanın haqlı mövqeyi bir daha çatdırılıb və erməni tərəfindən fərqli olaraq, qoşunlarımızın düşmənin sadəcə hərbi qüvvəsini və obyektlərini hədəf aldığı bir daha vurğulanıb.
Əlavə olaraq, Azərbaycan Ordusunun həyata keçirdiyi əməliyyatların beynəlxalq hüququn prinsipləri və müharibə qanunları çərçivəsində aparıldığı xüsusi ilə qeyd edilmiş və qonaqları maraqlandıran suallara cavab verilib.

Иностранные военные атташе и представители международных организаций в нашей стране были проинформированы об оперативной ситуации на фронте
29 сентября Управление Международного Военного Сотрудничества Министерства Обороны проинформировало иностранных военных атташе, аккредитованных в Азербайджанской Республике, и представителей международных организаций в нашей стране о ситуации на фронте.
Участники мероприятия еще раз были проинформированы о справедливой позиции Азербайджана, и, в отличие от армянской стороны, еще раз было подчеркнуто, что наши войска наносят удары только по войскам и объектам противника.
Кроме того, было отмечено, что операции, проводимые Азербайджанской Армией, ведутся в соответствии с принципами международного права и законов войны, а также были даны ответы на вопросы гостей.