Q-STP, Müdafiə Nazirliyi üçün əsas podratçıdır və bütün hərbi sahələr üçün lazım olan sursat, geyim və digər aksesuarları təmin edir. Şirkət gənc bir müəssisədir və keçən ildən fəaliyyət göstərməsinə baxmayaraq, bu bazarda əhəmiyyətli təsir yaratmış və keyfiyyət standartlarına ciddi şəkildə riayət edən, etibarlı bir tərəfdaş kimi özünü sübut etmişdir.
Şirkətimizi fərqləndirən, müştərilərə birbaşa yanaşmamız və onların ehtiyaclarını anlama bacarığımızdır. Bu il ordu tərəfindən qəbul edilən yeni bir kamuflaj dizaynı inkişaf etdirmişik və döyüş geyimlərini NATO standartlarına uyğunlaşdırmışıq.
Məhsullarımızın bənzərsiz xüsusiyyəti, istehsal prosesində elmi yanaşma tətbiq etməyimizdir. Məsələn, kamuflaj yaradılanda ölkəmizin peyk xəritələrindən və rəng palitrasından istifadə edirik; bu, hər bir ölkəyə xas effektli kamuflaj üçün kritik əhəmiyyətə malikdir. Model inkişafında Barer ilə əməkdaşlarımızın ekspertizəsindən faydalanırıq. Stendimizdə, Azərbaycan ordusu üçün istehsal edilmiş geyimlərin yanı sıra, Qətər Silahlı Qüvvələri üçün hazırlanmış hərbi paltarları da sərgiləyirik.
Bugün təqdim etdiyimiz məhsullar artıq Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinə idxal edilir. Bu məhsullar arasında döyüş geyimləri, ofis paltarları və pilot kostyumları vardır. Yeni təkliflərdən bəziləri xüsusi təyinatlılar üçün geyimlər, kasklar, mərmi keçirməz jiletlər, zireh plitələri və digər qoruyucu avadanlıqlardır. Gələcək aylarda tekstil fabrikamızı açmağı planlaşdırırıq və məhsullarımızı yalnız daxili bazarda deyil, beynəlxalq səviyyədə də təqdim etməyi hədəfləyirik.
ADEX sərgisi bizdə güclü bir təəssürat yaratdı. İlk öncə, sərgi prosesinin yüksək səviyyədə təşkil olunduğunu vurğulamaq istəyirəm. Buna görə də, tədbirin təşkilatçılarına təşəkkür edirəm. Bu cür sərgilərin vacibliyi heç vaxt göz ardı edilə bilməz. İlk növbədə, ölkə və onun imici üçün əhəmiyyətli bir hadisədir; çünki bölgədən bir çox istehsalçı və istehlakçı iştirak edir. ADEX, ölkənin müdafiə sənayesindəki potensialını nümayiş etdirmək üçün bir platforma funksiyası daşıyır və dünya üzrə həmkarlarımızdan öyrənmə imkanı təqdim edir. Sərginin açıldığı gündən bəri stendimizə olan ziyarətçi axını daimi olmuşdur. Həm hərbi nümayəndələr, həm də potensial təchizatçı və istehlakçı ola biləcək təşkilatlar böyük maraq göstərmişdir.

Ruslan Agabeyli, CEO of Q-STP
Q-STP is a key contractor for the Ministry of Defense, supplying ammunition, clothing, and other accessories necessary for all branches of the military. The company is young and has been operating since last year, yet it has already made a significant impact in this market, establishing itself as a reliable partner that strictly adheres to quality standards and meets all deadlines set by the Ministry.
What sets our company apart is our direct approach to clients and our understanding of their needs. We have developed a new camouflage design that has been adopted by the army starting this year, and we have updated the field uniforms to align them with NATO standards.
A unique feature of our products is the scientific approach taken during their production. For instance, when creating camouflage, we utilize the satellite terrain and color palette of our country, which is crucial for effective camouflage tailored to each nation. In model development, we leverage the expertise of our partners at Barer. At our booth, in addition to the uniforms for the Azerbaijani army, we are also showcasing military attire produced for the Qatar Armed Forces.
The products we are presenting today have already been supplied to the Armed Forces of Azerbaijan. This includes field uniforms, office attire, and pilot jumpsuits. Among the new offerings are uniforms for special forces, as well as helmets, bulletproof vests, armor plates, and other protective equipment. In the coming months, we will launch our textile factory and plan to offer our products not only domestically but also internationally.
The ADEX exhibition has left a strong impression on us. I would first like to highlight the well-organized exhibition process at a high level. Therefore, I extend my gratitude to the event organizers. I believe the necessity of such exhibitions cannot be overstated. Firstly, it is an important event for the country and its image, as producers and consumers from across the region attend. ADEX serves as a platform to showcase the country's potential in the defense industry and provides an opportunity to learn from colleagues around the world. Since the exhibition opened, the flow of visitors to our booth has been continuous. Both military representatives and organizations that could become potential suppliers and consumers have shown great interest.