Müdafiə Sənayesi Nazirliyindən Ordu.az-a verilən məlumata görə, görüş zamanı hərbi-texniki sahədə əməkdaşlığın genişləndirilməsi, müəssisələr arasında əlaqələrin gücləndirilməsi, hərbi-texniki sahədə perspektiv əməkdaşlıq sahələrinin öyrənilməsi, qarşılıqlı işgüzar səfərlərin təşkil edilməsi və digər mövzular ətrafında müzakirələr aparılıb.
Bildirilib ki, hərbi-texniki sahədə Azərbaycan-Qazaxıstan əlaqələrinin genişləndirilməsi üçün böyük potensial mövcuddur və bu münasibətlər gələcəkdə daha da uğurla inkişaf etdiriləcək.
Nazir diqqətə çatdırıb ki, Müdafiə Sənayesi Nazirliyi 2005-ci ildə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin layiqli davamçısı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin şəxsi təşəbbüsü ilə Silahlı Qüvvələrimizin döyüş hazırlığının daim yüksək səviyyədə saxlanması məqsədilə yaradılmışdır.
Səmimi qəbula görə təşəkkür edən Qazaxıstan Respublikasının sənaye və infrastrukturun inkişafı nazirinin müavini Adlbek Sarsembayev ölkəmizlə Qazaxıstan arasında ikitərəfli hərbi əlaqələrin bundan sonra da inkişaf edəcəyindən əminliyini bildirib.
Görüş Azərbaycan və Qazaxıstan Respublikası arasında hərbi-texniki sahədə əlaqələrin cari vəziyyəti və gələcək əməkdaşlıq perspektivlərinin müzakirəsi ilə davam edib.
Müdafiə sənayesi naziri Qazaxıstan Respublikasının Sənaye və İnfrastrukturun İnkişafı Nazirliyinin nümayəndə heyətini qəbul edib

Министр оборонной промышленности Азербайджана принял делегацию из Казахстана
Как сообщили Armiya.az в пресс-службе Миноборонпрома, 8 июля 2021 года министр оборонной промышленности Азербайджанской Республики Мадат Гулиев принял делегацию во главе с заместителем министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан Адлбеком Сарсембаевым, находящимся с официальным визитом в нашей стране.
В ходе встречи были обсуждены вопросы расширения сотрудничества в военно-технической сфере, укрепления связей между предприятиями, изучения перспективных направлений сотрудничества в военно-технической сфере, организации взаимных рабочих визитов и другие темы.
Было отмечено, что существует большой потенциал для расширения азербайджано-казахстанских связей в военно-технической сфере, и что в будущем эти отношения  получат дальнейшее развитие.
Министр отметил, что Министерство оборонной промышленности Азербайджана создано в 2005 году по личной инициативе Президента Азербайджанской Республики, Верховного главнокомандующего ВС Ильхама Алиева - достойного преемника Общенационального лидера Гейдара Алиева, с целью поддержания высокого уровня боеготовности наших Вооруженных сил.
Поблагодарив за теплый прием, заместитель министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан Адлбек Сарсембаев выразил уверенность в дальнейшем развитии двусторонних военных отношений между нашей страной и Казахстаном.
Встреча продолжилась обсуждением текущего состояния военно-технических отношений между Азербайджаном и Республикой Казахстан и перспектив дальнейшего сотрудничества.