Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov sentyabrın 5-də Moskva şəhəri yaxınlığındakı Alabino poliqonunda təşkil edilən “Beynəlxalq Ordu Oyunları - 2020” (BOO - 2020) yarışlarının son günündə keçirilən “Tank biatlonu” müsabiqəsinin final mərhələsinə çıxmış Azərbaycan tankçılarının digər komandalarla mübarizəsini izləyib və qalib gəlmiş hərbi qulluqçuların mükafatlandırılmasında iştirak edib.
“BOO - 2020” yarışlarının təntənəli bağlanış mərasimi konsert proqramı ilə sona çatıb.
Qeyd edək ki, hərbçilərimiz bu yarışlar çərçivəsində keçirilən “Dəniz kuboku” və “Tank biatlonu” müsabiqələrində ölkəmizi yüksək səviyyədə təmsil ediblər.

Министр обороны Азербайджана принял участие в церемонии закрытия АрМИ-2020
Министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов наблюдал за состязанием азербайджанских танкистов с другими командами, вышедшими в финал конкурса «Танковый биатлон», который состоялся на полигоне Алабино в Подмосковье 5 сентября – в заключительный день Армейских международных игр-2020 (АрМИ-2020), и принял участие в церемонии награждения военнослужащих, ставших победителями.
Торжественная церемония АрМИ-2020 завершилась концертной программой.
Следует отметить, что военнослужащие Азербайджанской Армии на высоком уровне представили нашу страну на конкурсах «Кубок моря» и «Танковый биатлон», которые проводились в рамках этих соревнований.