Komando hərbi hissəsində taktiki-xüsusi təlimlər keçirilib
Döyüş hazırlığı planına əsasən, Quru Qoşunlarının Əməliyyat (Komando) hərbi hissəsində taktiki-xüsusi təlimlər keçirilib.
Müdafiə Nazirliyindən APA-ya verilən məlumata görə, təlimin planına uyğun olaraq əldə edilən kəşfiyyat məlumatına əsasən şərti düşmənin diversiya qrupunun təxribat törədəcəyi ehtimal olunan ərazi müəyyənləşdirilib. Diversiya qrupunun təxribatının qarşısını almaq məqsədilə “Həyəcan” siqnalı ilə qaldırılan komandolar daimi dislokasiya məntəqəsini tərk etməklə əməliyyat rayonu istiqamətində hərəkət ediblər.
Sərt iqlim şəraitində və kəskin relyefli ərazilərdə müxtəlif yerdəyişmə üsulları icra olunub. Hərəkət zamanı şərti düşmənin təxribat-diversiya qrupu tərəfindən pusquya düşən komandolar çevik qərar qəbul edərək pusqunu dəf etmə və ərazidə kəşfiyyat aparma qaydalarını məşq ediblər.
Təlimin əsas məqsədi şəxsi heyətin gündüz və gecə məhdud görmə şəraitində taktiki vərdişlərinin təkmilləşdirilməsi, eləcə də Əməliyyat (Komando) bölmələrinin döyüş qabiliyyətinin daha da yüksəldilməsidir.
Komandolar təlimdə yüksək peşəkarlıq nümayiş etdirərək bütün tapşırıqları müvəffəqiyyətlə yerinə yetiriblər.

Tactical-special exercises were held in the commando military unit
According to the combat training plan, Tactical-special exercises were held in the Land Forces Operations Commando military unit, the Ministry of Defense told APA.
According to the exercise plan, based on the obtained intelligence data, the area where imageniry enemy's sabotage group was supposed to commit a provocation was determined. In order to suppress the the sabotage group’s provocation, the commandos left the places of their permanent deployment on alert and moved to the operational area.
Various redeployment methods were used in harsh climates and areas with sharp terrain. During the operation, the commandos ambushed by the subversive group of the imaginary enemy made a quick decision and trained the rules of repelling the ambush and conducting reconnaissance in the area.
The main objective of exercises is the development of tactical skills in the conditions of day and night visibility, as well as the further development of operational capabilities of the Commandos.
Specialists demonstrated high professionalism during the exercises and accomplished all the assigned tasks.