İnovativ Həll yollları IAI, ADEX 2024-də
İsrail Aerokosmik Sənayesi (IAI), İsrailin ən böyük müdafiə və texnologiya şirkəti, ADEX 2024-də Bakıda iştirak edərək bütün sahələrdə - kosmos, hava, dəniz, quru, kibertəhlükəsizlik və vətən mühafizəsi üzrə irəliləmiş həllərini təqdim edir. Aerokosmik, müdafiə və təhlükəsizlik sahəsində qlobal lider olan IAI, dünyada mürəkkəb təhlükəsizlik çağırışlarını həll etmək üçün hazırlanmış müasir, döyüşdə sübut olunmuş texnologiyalar təqdim etməklə tanınır.
Sərgi müddətində IAI, Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevi stendində qəbul etməkdən qürur duydu. Prezident Əliyevi Boaz Levy, IAI-nin Prezidenti və İcraçı Direktoru qarşıladı . Şirkətin qabaqcıl innovasiyaları və irəliləmiş müdafiə həll yolları haqqında ətraflı məlumat verildi.
ADEX 2024-də IAI, bir sıra irəliləmiş sistemləri inteqrasiya edən çoxsistemli yanaşmasını təqdim edir. Bunlara BARAK hava müdafiə sistemləri, GABRIEL 5 qabaqcıl dəniz sistemi, LORA uzun mənzilli dəqiqlik zərbəsi raket sistemi, Çoxmissiyalı Təyyarələr və sərhəd mühafizə sistemləri daxildir. Bununla yanaşı, IAI Elektron Müharibə və Kommunikasiya Sistemlərini, Kəşfiyyat həllərini, Radarları, Raket və Navigasiya Sistemlərini, həmçinin yerli tərəfdaşlarla birgə hazırlanmış kosmos proqramlarını özündə əks etdirən İAİ peyklərini təqdim edir.
IAI sistemləri ən qabaqcıl texnologiyanın bənzərsiz uyğunlaşma qabiliyyəti və inteqrasiyası ilə seçilir. Süni intellekti (AI) qabaqcıl innovasiya ilə birləşdirərək, IAI yeni sənaye standartlarını təyin edən və müstəsna etibarlılıq və çeviklik təmin edən həllər təqdim edir. Bu sistemlər bütün dünya üzrə müdafiə qüvvələrinin inkişaf edən ehtiyaclarını ödəmək, mükəmməl inteqrasiyanı təmin etmək və gələcək döyüş meydanında uğur qazanmaq üçün tərəfdaşları təchiz etmək üçün nəzərdə tutulub.
IAI-nin ADEX kimi ixtisaslaşmış sərgilərdə ardıcıl iştirakı şirkətin inkişaf edən texnoloji yenilikləri və imkanlarını nümayiş etdirmək öhdəliyini əks etdirir. IAI-nin ADEX-də davamlı iştirakı onun uzunmüddətli əməkdaşlıq qurmağa və qarşılıqlı məqsədləri dəstəkləyən texnologiyanı təqdim etməyə sadiqliyini vurğulayır. Bu tərəfdaşlıqlar vasitəsilə IAI öz tərəfdaşları ilə birgə sabahın çağırışlarına hazırlaşır.

Израильская аэрокосмическая промышленность (IAI), крупнейшая оборонная и технологическая компания Израиля, участвует в ADEX 2024 в Баку, представляя свои современные решения во всех областях — космосе, воздухе, море, на земле, в кибербезопасности и внутренней безопасности. Как глобальный лидер в области аэрокосмической, оборонной и безопасности, IAI известна тем, что предлагает передовые, доказанные в бою технологии, разработанные для решения сложных задач безопасности по всему миру.
Во время выставки IAI имела честь приветствовать президента Азербайджана Ильхама Алиева в своем павильоне. Президента Алиева встретил Боаз Леви, президент и генеральный директор IAI, который представил углубленную презентацию инноваций и современных оборонных решений компании.
На ADEX 2024 IAI демонстрирует свой многосистемный подход, интегрируя ряд передовых систем. К ним относятся семейство систем воздушной обороны BARAK; GABRIEL 5, передовая морская система; LORA, система дальнобойных высокоточных ракет; многоцелевые самолеты и системы защиты границы. Кроме того, IAI представляет свои системы электронного противодействия и связи, решения в области разведки, радары, системы ракет и навигации, а также спутниковые системы IAI, которые включают космические программы, разработанные в сотрудничестве с местными партнерами.
Системы IAI выделяются интеграцией передовых технологий с непревзойденной адаптивностью. Объединив искусственный интеллект (AI) с инновациями, IAI предлагает решения, устанавливающие новые стандарты в отрасли и обеспечивающие исключительную надежность и гибкость. Эти системы разработаны с учетом развивающихся потребностей оборонных сил по всему миру, обеспечивая бесшовную интеграцию и подготовку партнеров к успеху на будущих полях боя.
Постоянное участие IAI в специализированных выставках, таких как ADEX, отражает приверженность компании демонстрации своих развивающихся технологических инноваций и возможностей. Непрерывное присутствие IAI на ADEX подчеркивает ее стремление к созданию долгосрочных партнерств и сотрудничества, направленного на реализацию взаимных целей. Благодаря этим партнерствам IAI совместно с партнерами готовится к завтрашним вызовам.