İnovativ Həll yollları IAI, ADEX 2024-də
İsrail Aerokosmik Sənayesi (IAI), İsrailin ən böyük müdafiə və texnologiya şirkəti, ADEX 2024-də Bakıda iştirak edərək bütün sahələrdə - kosmos, hava, dəniz, quru, kibertəhlükəsizlik və vətən mühafizəsi üzrə irəliləmiş həllərini təqdim edir. Aerokosmik, müdafiə və təhlükəsizlik sahəsində qlobal lider olan IAI, dünyada mürəkkəb təhlükəsizlik çağırışlarını həll etmək üçün hazırlanmış müasir, döyüşdə sübut olunmuş texnologiyalar təqdim etməklə tanınır.
Sərgi müddətində IAI, Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevi stendində qəbul etməkdən qürur duydu. Prezident Əliyevi Boaz Levy, IAI-nin Prezidenti və İcraçı Direktoru qarşıladı . Şirkətin qabaqcıl innovasiyaları və irəliləmiş müdafiə həll yolları haqqında ətraflı məlumat verildi.
ADEX 2024-də IAI, bir sıra irəliləmiş sistemləri inteqrasiya edən çoxsistemli yanaşmasını təqdim edir. Bunlara BARAK hava müdafiə sistemləri, GABRIEL 5 qabaqcıl dəniz sistemi, LORA uzun mənzilli dəqiqlik zərbəsi raket sistemi, Çoxmissiyalı Təyyarələr və sərhəd mühafizə sistemləri daxildir. Bununla yanaşı, IAI Elektron Müharibə və Kommunikasiya Sistemlərini, Kəşfiyyat həllərini, Radarları, Raket və Navigasiya Sistemlərini, həmçinin yerli tərəfdaşlarla birgə hazırlanmış kosmos proqramlarını özündə əks etdirən İAİ peyklərini təqdim edir.
IAI sistemləri ən qabaqcıl texnologiyanın bənzərsiz uyğunlaşma qabiliyyəti və inteqrasiyası ilə seçilir. Süni intellekti (AI) qabaqcıl innovasiya ilə birləşdirərək, IAI yeni sənaye standartlarını təyin edən və müstəsna etibarlılıq və çeviklik təmin edən həllər təqdim edir. Bu sistemlər bütün dünya üzrə müdafiə qüvvələrinin inkişaf edən ehtiyaclarını ödəmək, mükəmməl inteqrasiyanı təmin etmək və gələcək döyüş meydanında uğur qazanmaq üçün tərəfdaşları təchiz etmək üçün nəzərdə tutulub.
IAI-nin ADEX kimi ixtisaslaşmış sərgilərdə ardıcıl iştirakı şirkətin inkişaf edən texnoloji yenilikləri və imkanlarını nümayiş etdirmək öhdəliyini əks etdirir. IAI-nin ADEX-də davamlı iştirakı onun uzunmüddətli əməkdaşlıq qurmağa və qarşılıqlı məqsədləri dəstəkləyən texnologiyanı təqdim etməyə sadiqliyini vurğulayır. Bu tərəfdaşlıqlar vasitəsilə IAI öz tərəfdaşları ilə birgə sabahın çağırışlarına hazırlaşır.

Israel Aerospace Industries (IAI), Israel's largest defense and technology company, is participating in ADEX 2024 in Baku, bringing forward its advanced solutions across all domains—space, air, sea, land, cyber & homeland security. As a global leader in the aerospace, defense and security industry, IAI is known for delivering state-of-the-art, combat-proven technologies designed to address complex security challenges around the world.
During the exhibition, IAI had the distinct honor of hosting Azerbaijan's President Ilham Aliyev at its pavilion. President Aliyev was welcomed by Boaz Levy, President and CEO of IAI, who provided an in-depth presentation of the company’s cutting-edge innovations and advanced defense solutions.
At ADEX 2024, IAI is presenting its multi-system approach, integrating a range of advanced systems. These include the BARAK family of air defense systems; GABRIEL 5, a maritime advanced system; LORA, a long-range precision strike missile system; Multi-Mission Aircraft; and border protection systems. In addition, IAI is presenting its Electronic Warfare and Communication Systems, Intelligence solutions, Radars, Missile and Navigation Systems, and IAI’s Satellites systems, which feature space programs developed in collaboration with local partners.
IAI’s systems are distinguished by their integration of cutting-edge technology with unmatched adaptability. By combining artificial intelligence (AI) with advanced innovation, IAI delivers solutions that set new industry standards and provide exceptional reliability and flexibility. These systems are designed to meet the evolving needs of defense forces worldwide, ensuring seamless integration and equipping partners for success in the future battlefield.
IAI's consistent participation in specialized exhibitions like ADEX reflects the company’s commitment to demonstrating its evolving technological innovations and capabilities. IAI’s continued presence at ADEX highlights its dedication to building long-term collaborations and cooperation delivering technology that supports mutual goals. Through these partnerships, IAI is collectively preparing with its partners for tomorrow’s challenges.