Bizim zirehli transportyor və tanklar bütün dünyada məşhurdur!
Bizim zavodun nümayəndə heyəti Bakıda keçirilən bütün “ADEX” sərgilərini ziyarət edib və bu ənənəni indi də davam etdirir, çünki belə tədbirlərdə iştirak konyunkturanı müəyyən etməyə və HSK bazarının yenilikləri ilə tanış olmağa kömək edir.
“140 Repair Plant” ASC-nin zirehli transportyorlar, tanklar və digər xüsusi texnikalar kimi yüksək keyfiyyətli məhsulları bütün dünyada məşhurdur və zavodumuzun adı bizim üçün dəyərlidir. Sərgi çərçivəsində Azərbaycan tərəfi ilə tematik danışıqlar aparılıb və bu danışıqların nəticələri əsasında sıx əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulması üçün nəticələri gözləyirik.
“ADEX 2018” sərgisindəki stenddə kəşfiyyat-diversiya əməliyyatının aparılması, böyük ərazilər boyu patrul və bütün dünyada müxtəlif sülhməramlı əməliyyatlar zamanı humanitar kortejin müşayiət olunması üçün nəzərdə tutulmuş “Kayman” zirehli nəqliyyat vasitəsinin maketləri tərəfimizdən təqdim edilib. Bu zirehli texnika tamamilə Belarus avadanlıqlarından yığılır. Həmçinin, biz döyüş sursatları və partlayıcı vasitələrin saxlandığı arsenal, anbar və bazalarda yanğını söndürmək və qəza-xilasetmə işlərini həyata keçirmək üçün “QPM-72” tırtıllı yanğın maşınının maketini nümayiş etdiririk. Bu yanğın söndürən nəqliyyat vasitəsi məsafədən idarəetmə konsolu olan su dirəyi ilə təchiz olunub.
Biz “BelTechExport” şirkəti ilə birlikdə yeni məhsulu - termal təsvir nişangahı olan nişanalma kompleksi və gücləndirilmiş zireh ilə təchiz edilmiş “T-72BME” tankını təqdim edirik. Bu tankdan 125 mm-lik mərmilərin istənilən növü, o cümlədən idarə olunan mərmilər ilə atəş açmaq mümkündür. Tankın üzərində son nəsil “BARRET-2028+” UQD rəqəmsal radiostansiya quraşdırılıb.

Наши бронетранспортеры и танки известны во всем мире
Мария Рашевская, заместитель главы департамента по маркетингу и продажам беларусского ОАО «140 Repair plant»
Делегация нашего завода посетила все выставки ADEX в Баку и продолжает эту традицию, так как участие в данных мероприятиях помогает выявить конъюнктуру, ознакомиться с новинками рынка ВПК.
Высококачественная продукция «140 Repair plant», такая, как бронетранспортеры, танки и другая спецтехника, известна во всем мире, и мы дорожим своей репутацией. В ходе данной выставки азербайджанской стороной были проведены предметные переговоры, по итогам которых ждем результатов для налаживания тесного сотрудничества.
На стенде ADEX 2018 нами представлены макеты бронированного транспортного средства «Кайман», предназначенного для ведения разведывательно-диверсионных действий, патрулирования протяженных территорий, сопровождения гуманитарных колонн при проведении разных миротворческих операций по всему миру. Данная бронемашина полностью собирается из беларусских комплектующих.
Также мы продемонстрировали макет гусеничной пожарной машины ГПМ-72 для тушения пожаров и проведения аварийно-спасательных работ на арсеналах, складах и базах хранения боеприпасов и взрывчатых веществ. Данное противопожарное транспортное средство оборудовано аква-мачтой с дистанционным пультом управления.
Вместе с BelTechExport мы представили и новую разработку - танк Т-72БМЭ, оборудованный прицельным комплексом с тепловизионным прицелом и усиленной бронёй. Танк может вести огонь всеми типами 125 мм снарядов, включая управляемые снаряды. На нем установлена цифровая УКВ-радиостанция последнего поколения БАРРЕТТ-2082+.