Belarus Respublikasının müdafiə müəssisələrində ixrac həcmlərinin artırılması
– Belarus Respublikasının dövlət hərbi-sənaye kompleksinin birləşmiş stendində yeddi təşkilat təqdim edilib. Onların arasında “Belspetsvneştexnika”, “140 Təmir zavodu” ASC, “2566 radioelektron silah təmiri zavodu”, “Aqat” cihaz istehsalı zavodu, “Radar” konstruktor bürosu və “558 Aviasiya təmiri zavodu” - aviasiya texnikası, pilotsuz uçuş aparatları, vertolyot və başqa texnikaların modernləşdirilməsi, əsaslı təmiri və texniki baxışı üzrə Belarus Respublikasının müdafiə sektorunun aparıcı müəssisələri yer alır.
“Belspetsvneştexnika” şirkəti öz stendində döyüş tapşırıqlarını uzaqdan yerinə yetirməyə imkan verən robotlaşdırılmış tank əleyhinə kompleksi təqdim edir. Həmçinin, burada “Legion B” – yerli kəşfiyyat, rabitə və avtomatlaşdırma vasitələri olan, “MXKT-500200” şassisi üzərinə quraşdırılmış reaktiv və yedəklənən artilleriyanı idarəetmə kompleksi; “Legion S” –özüyeriyən artilleriya ilə atəşi idarəetmə kompleksinin tam modernləşdirilməsi “1B12”; “Polonez” müxtəlif hədəfləri məhvetmə kompleksi, “Trio” kompleksi – kiçikölçülü PUA-lar ilə mübarizə üçün nəzərdə tutulmuş müasir ZRK və başqa layihələr təqdim edilir. Yeri gəlmişkən, “Polonez” kompleksi, eləcə də “MZKT 520” avtomobili sərgi kompleksinin xarici meydançasında nümayiş etdirilir.
Sərgidə iştirak etməkdə əsas məqsədimiz Belarus Respublikasının müdafiə müəssisələrində ixrac həcminin artırılmasından ibarətdir. Tapşırıqlarımız arasında Müdafiə Nazirliyi və  Prezident Aparatının nümayəndələri ilə əlaqələrin genişləndirilməsi, işgüzar danışıqların aparılması, işçi görüşlərin keçirilməsi, yeni sazişlərin imzalanması və müdafiə sahəsində perspektiv layihələr üzərində iş yer alır.

Расширение экспорта оборонных предприятий Республики Беларусь
– На объединенном стенде государственного военно-промышленного комитета Республики Беларусь представлено семь организаций. Среди них Белспецвнештехника, ОАО «140 ремонтный завод», ОАО «2566 завод по ремонту радиоэлектронного вооружения», приборостроительный завод «Агат», конструкторское бюро «Радар» и «558 Авиационный ремонтный завод» - ведущее предприятие оборонного сектора экономики Республики Беларусь по проведению модернизации, капитального ремонта и технического обслуживания авиационной техники, беспилотных летательных аппаратов, вертолетов и т.д.
Белспецвнештехника представляет на своем стенде роботизированный противотанковый комплекс, позволяющий дистанционно выполнять боевые задачи. Также проекты: «Легион Б» - комплекс управления реактивной и буксируемой артиллерией с отечественными средствами разведки, связи и автоматизации на шасси МЗКТ-500200; «Легион С» - глубокая модернизация комплекса управления огнем самоходной артиллерии 1В12; комплекс для поражения различных целей «Полонез»; комплекс «Трио» - современный ЗРК, предназначенный для борьбы с малоразмерными БПЛА и т.д. Кстати комплекс «Полонез», также как автомобиль МЗКТ 520 демонстрируются на внешней площадке выставочного комплекса.
Основной целью нашего присутствия на выставке является расширение экспорта оборонных предприятий Республики Беларусь. Среди наших задач – расширение контактов, проведение деловых переговоров и рабочих встреч с представителями министерства обороны, аппарата президента, заключение новых контрактов и работа над перспективными проектами в сфере оборонного значения.