Belarus Respublikasının müdafiə müəssisələrində ixrac həcmlərinin artırılması
– Belarus Respublikasının dövlət hərbi-sənaye kompleksinin birləşmiş stendində yeddi təşkilat təqdim edilib. Onların arasında “Belspetsvneştexnika”, “140 Təmir zavodu” ASC, “2566 radioelektron silah təmiri zavodu”, “Aqat” cihaz istehsalı zavodu, “Radar” konstruktor bürosu və “558 Aviasiya təmiri zavodu” - aviasiya texnikası, pilotsuz uçuş aparatları, vertolyot və başqa texnikaların modernləşdirilməsi, əsaslı təmiri və texniki baxışı üzrə Belarus Respublikasının müdafiə sektorunun aparıcı müəssisələri yer alır.
“Belspetsvneştexnika” şirkəti öz stendində döyüş tapşırıqlarını uzaqdan yerinə yetirməyə imkan verən robotlaşdırılmış tank əleyhinə kompleksi təqdim edir. Həmçinin, burada “Legion B” – yerli kəşfiyyat, rabitə və avtomatlaşdırma vasitələri olan, “MXKT-500200” şassisi üzərinə quraşdırılmış reaktiv və yedəklənən artilleriyanı idarəetmə kompleksi; “Legion S” –özüyeriyən artilleriya ilə atəşi idarəetmə kompleksinin tam modernləşdirilməsi “1B12”; “Polonez” müxtəlif hədəfləri məhvetmə kompleksi, “Trio” kompleksi – kiçikölçülü PUA-lar ilə mübarizə üçün nəzərdə tutulmuş müasir ZRK və başqa layihələr təqdim edilir. Yeri gəlmişkən, “Polonez” kompleksi, eləcə də “MZKT 520” avtomobili sərgi kompleksinin xarici meydançasında nümayiş etdirilir.
Sərgidə iştirak etməkdə əsas məqsədimiz Belarus Respublikasının müdafiə müəssisələrində ixrac həcminin artırılmasından ibarətdir. Tapşırıqlarımız arasında Müdafiə Nazirliyi və  Prezident Aparatının nümayəndələri ilə əlaqələrin genişləndirilməsi, işgüzar danışıqların aparılması, işçi görüşlərin keçirilməsi, yeni sazişlərin imzalanması və müdafiə sahəsində perspektiv layihələr üzərində iş yer alır.

Expansion of the export capabilities of defence enterprises of the Republic of Belarus
Seven organisations are represented at the shared stand of the State Military-Industrial Committee of the Republic of Belarus. Among them are Belspetsvneshtekhnika, JSC "140 repair plant," JSC "2566 plant for repair of electronic weapons," the instrument-making plant "Agat," the design bureau "Radar" and "558 Aircraft Repair Plant" - the leading enterprise of the defence sector of the economy of the Republic of Belarus to modernize, overhaul and maintain aviation equipment, unmanned aerial vehicles, helicopters, etc.
Belspetsvneshtekhnika presents a robotic anti-tank complex on its stand, which allows remote execution of combat missions. Also projects: "Legion B" - a complex of control of jet and towed artillery with domestic reconnaissance, communication and automation facilities on the chassis of MZKT-500200; "Legion C" - a profound modernization of the complex of fire control of self-propelled artillery 1V12; complex for the destruction of various targets "Polonaise"; complex "Trio" - a modern SAM, designed to combat small-size UAV, etc. Note that the Polonaise complex, as well as the MZKT 520 car, are shown on the outside area of the exhibition complex.
The main goal of our presence at the exhibition is to expand the export capabilities of defence enterprises of the Republic of Belarus. Our tasks include broadening existing contacts, conducting business negotiations and working meetings with representatives of the Ministry of Defence and the presidential staff, signing new contracts and working on prospective projects in the field of defence.