Azərbaycanla Pakistan arasında hərbi əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub
Pakistan İslam Respublikasında rəsmi səfərdə olan Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri, general-polkovnik Zakir Həsənov bu ölkənin Birləşmiş Qərargah Rəisləri Komitəsinin sədri general Nadim Raza ilə görüşüb.
Bu barədə APA-ya Müdafiə Nazirliyindən (MN) bildirilib. Xəbərə görə, görüşdən əvvəl rəsmi qarşılanma mərasimi keçirilib. Hər iki ölkənin dövlət himnləri səsləndirildikdən sonra müdafiə naziri general-polkovnik Z.Həsənov fəxri qarovulun önündən keçib.
General N.Raza qonaqları salamlayaraq onları ölkələrində görməkdən məmnunluğunu ifadə edib. Azərbaycan ilə Pakistan arasında dostluq münasibətlərinin xeyli inkişaf etdiyini və yeni mərhələyə qədəm qoyduğunu bildirib.
Dəvətə görə təşəkkürünü bildirən general-polkovnik Z.Həsənov xalqlarımız arasında tarixən dostluq əlaqələrinin olduğunu, bu münasibətlərin digər sahələrdə olduğu kimi ikitərəfli hərbi əməkdaşlığın da inkişafına böyük töhfə verdiyini qeyd edib.
Görüşdə iki ölkə ordularının qoşun növləri arasında əlaqələrin genişləndirilməsi, qarşılıqlı səfərlərin təşkili və əməkdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsinin əhəmiyyəti xüsusi vurğulanıb.
Tərəflər Azərbaycan ilə Pakistan arasında hərbi, hərbi-texniki, hərbi təhsil, terrorla mübarizə və təhlükəsizliklə bağlı digər məsələləri müzakirə ediblər.

Azerbaijan and Pakistan mull prospects for military cooperation
The Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov, who is on an official visit to the Islamic Republic of Pakistan, met with the Chairman Joint Chiefs of Staff Committee of this country, General Nadeem Raza, APA reports citing Defense Ministry.
An official welcoming ceremony was held before the meeting. The national anthems of both countries were performed, and the Minister of Defense, Colonel General Zakir Hasanov, passed along the guard of honor.
Welcoming the guests, General N. Raza expressed satisfaction with seeing the guests in their country. He also noted that friendly relations between Azerbaijan and Pakistan have developed significantly and entered a new stage.
Expressing gratitude for the invitation, Colonel General Z. Hasanov stressed that there are historically friendly ties between our peoples, and these relations, as in other spheres, have made a great contribution to the development of bilateral military cooperation.
The importance of expanding ties between the types of troops of the two countries' armies, organizing mutual visits, and further development of cooperation was emphasized at the meeting.
The sides discussed military, military-technical, and military-educational cooperation between Azerbaijan and Pakistan, issues of combating terrorism and security, as well as other issues.