Azərbaycanın Müdafiə naziri Pakistanın nümayəndə heyəti ilə görüşüb
Sentyabrın 25-də Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən "ADEX 2018" üçüncü Azərbaycan Beynəlxalq müdafiə sərgisi çərçivəsində Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Pakistan İslam Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Birləşmiş Qərargah Rəisləri Komitəsi sədrinin müavini general-leytenant Malik Zəfər İqbalın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan ilə Pakistan arasında hərbi əməkdaşlığın cari vəziyyəti və inkişaf perspektivləri, regionda təhlükəsizlik, hər iki dövlətin orduları arasında dostluq əlaqələrinin möhkəmləndirilməsi, o cümlədən birgə tədbirlərin keçirilməsi məsələləri müzakirə olunub.

On September 25, within the framework of the 3rd Azerbaijan International Defence Exhibition "ADEX 2018" that is held at the Baku Expo Center, the Minister of Defence of the Republic of Azerbaijan Colonel General Zakir Hasanov has met with the delegation led by Lieutenant-General Malik Zafar Igbal, Deputy Chairman of the Joint Chiefs of Staff Committee of the Armed Forces of the Islamic Republic of Pakistan.
During the meeting, the sides have discussed the current state and prospects for the development of military cooperation between Azerbaijan and Pakistan, regional security issues, the strengthening of friendly ties between the armies of the two states, including joint events.