ADEX sərgiləri həmişə ən yüksək səviyyədə keçirilir!
Əminliklə deyə bilərik ki, “ADEX” sərgisi hərbi əməkdaşlıq sahəsində Azərbaycana maraq göstərilməsinin bir növ barometridir. Əlbəttə ki, Azərbaycanın Vətən Müharibəsində qazandığı qələbənin bu məsələdə mühüm rol oynadı.
Mən bu il yerli şirkətlərin və hərbi təyinatlı məhsulların istehsalçılarının fəal iştirakından məmnunam. Əlamətdar haldır ki, elmi-texniki tərəqqinin belə yüksək sürətli inkişafı hərbi sahəyə də öz təsirini göstərir. Hərbi texnikanın çeşidi və səviyyəsi hər il artır, bütün istiqamətləri əhatə edir. Ona görə də yerli istehsalçılarımız daim irəliləməlidir.
Azərbaycan Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin “ADEX” sərgisini ziyarət etməsi dövlətin ölkənin hərbi-texniki təchizatına və müdafiəsinə göstərdiyi diqqəti vurğulayır. Yüksək rütbəli hərbi rəhbərlərdən tutmuş, ixtisaslaşdırılmış təhsil müəssisələrinin kursantlarına, müdafiə sənayesi müəssisələrinin rəhbərləri və işçilərinə, dünya ölkələrinin hərbi nazirliklərinin, aparıcı dünya miqyaslı və yerli şirkətlərin nümayəndələrinə qədər ordu və müdafiə sənayesi ilə məşğul olan şəxslərin sərgidə iştirakı Azərbaycanda keçirilən bu tədbirin əhəmiyyətini göstərir.
Mən hesab edirəm ki, Azərbaycan ordusunun daha da inkişaf etdirilməsi və ölkənin müdafiə qabiliyyətinin gücləndirilməsi üçün biz bu sərginin imkanlarından maksimal dərəcədə səmərəli istifadə etməliyik

ADEX exhibitions are always held at the highest level!
I would say with confdence that ADEX is a kind of barometer indicating interest in Azerbaijan in the field of military cooperation. Naturally, Azerbaijan's victory in the Patriotic War played a noticeable role in this.
This year I am pleased with the active participation of local companies and manufacturers of defence products. It is significant that the development of scientific and technological progress at such a high rate has an impact on the military sphere. The range and level of military equipment is growing year after year, acquiring a universal trend.  Therefore, our domestic manufacturers must make progress all the time.
The visit to the ADEX exhibition of the President of Azerbaijan, Commander-in-Chief H.E. Ilham Aliyev underlines the attention that the state pays to the military-technical equipment and defence of the country. The participation in the exhibition of people involved in the army and defence industry, from the senior military officials to cadets of specialised educational institutions, heads and employees of defence enterprises, representatives of military departments from all around the world, leading world and domestic companies, demonstrates the importance of this event in Azerbaijan.
I believe that we should most efficiently use the opportunities of the exhibition for further development of the Azerbaijani army and strengthening the country's defence capability