ADEX sərgiləri həmişə ən yüksək səviyyədə keçirilir!
Əminliklə deyə bilərik ki, “ADEX” sərgisi hərbi əməkdaşlıq sahəsində Azərbaycana maraq göstərilməsinin bir növ barometridir. Əlbəttə ki, Azərbaycanın Vətən Müharibəsində qazandığı qələbənin bu məsələdə mühüm rol oynadı.
Mən bu il yerli şirkətlərin və hərbi təyinatlı məhsulların istehsalçılarının fəal iştirakından məmnunam. Əlamətdar haldır ki, elmi-texniki tərəqqinin belə yüksək sürətli inkişafı hərbi sahəyə də öz təsirini göstərir. Hərbi texnikanın çeşidi və səviyyəsi hər il artır, bütün istiqamətləri əhatə edir. Ona görə də yerli istehsalçılarımız daim irəliləməlidir.
Azərbaycan Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin “ADEX” sərgisini ziyarət etməsi dövlətin ölkənin hərbi-texniki təchizatına və müdafiəsinə göstərdiyi diqqəti vurğulayır. Yüksək rütbəli hərbi rəhbərlərdən tutmuş, ixtisaslaşdırılmış təhsil müəssisələrinin kursantlarına, müdafiə sənayesi müəssisələrinin rəhbərləri və işçilərinə, dünya ölkələrinin hərbi nazirliklərinin, aparıcı dünya miqyaslı və yerli şirkətlərin nümayəndələrinə qədər ordu və müdafiə sənayesi ilə məşğul olan şəxslərin sərgidə iştirakı Azərbaycanda keçirilən bu tədbirin əhəmiyyətini göstərir.
Mən hesab edirəm ki, Azərbaycan ordusunun daha da inkişaf etdirilməsi və ölkənin müdafiə qabiliyyətinin gücləndirilməsi üçün biz bu sərginin imkanlarından maksimal dərəcədə səmərəli istifadə etməliyik

Выставки ADEX всегда проходят на самом высоком уровне!
С уверенностью можно сказать, что ADEX является своеобразным барометром, показывающим интерес к Азербайджану в области военного сотрудничества. Естественно, немалую роль в этом сыграла победа Азербайджана в Отечественной войне.
В этом году меня радует активное участие местных компаний и производителей продукции военного назначения. Показательно, что развитие научно-технического прогресса столь высокими темпами оказывает влияние и на военную сферу. Ассортимент и уровень военной техники растет с каждым годом, приобретая универсальное направление.  Поэтому наши отечественные производители должны все время прогрессировать.
Посещение выставки ADEX Президентом Азербайджана, Верховным Главнокомандующим Ильхамом Алиевым подчеркивает внимание, которое уделяет государство военно-техническому оснащению и обороне страны. Участие в выставке людей, причастных к армии и оборонной промышленности, начиная от высших военных руководителей до курсантов профильных учебных заведений, руководителей и сотрудников оборонных предприятий, представителей военных ведомств из разных стран мира, ведущих мировых и отечественных компаний, демонстрирует важность проведения этого мероприятия в Азербайджане.
Считаю, что мы должны максимально использовать возможности выставки для дальнейшего развития азербайджанской армии и укрепления обороноспособности страны.