ADEX gözləntilərimizi üstələdi
Barzan Holdings, Qətər Müdafiə Nazirliyinin ticarət qoludur və 2016-cı ildən etibarən əsasən Qətərin silahlı qüvvələrinə və beynəlxalq bazarlara xidmət etmək məqsədilə yaradılmışdır. Biz müxtəlif məhsul və xidmətlər istehsal etmək üçün müxtəlif müəssisələrə və törəmə şirkətlərə sərmayə yatırırıq, bunlara atıcı silahlar və döyüş sursatlarından tutmuş, pilotsuz uçan vasitələrlə mübarizə layihələrinə qədər olan yüksək texnologiyalı layihələr daxildir.
Bu sərgidə biz döyüş sursatları mövzusunu təqdim edirik, bunlara atıcı silahlar, daha iri məhsullar, məsələn, tüfənglər, kiçik və orta kalibrli döyüş sursatları, həmçinin döyüş sursatı inventarını idarə etmək üçün AI (süni intellekt) əsasında sifariş proqramlarını təqdim edirik.
Bizim üçün sərgilərdə iştirak etmək və Azərbaycana kimi yeni bazarları araşdırmaq son dərəcə vacibdir. Bu, ADEX-dəki ilk iştirakımızdır. Biz bu bazara ciddi yanaşırıq. Biz yerli şirkətlərdən birinə investisiya etmişik və bununla bağlı birgə müəssisəmiz var. Daha da əhəmiyyətlisi, Avrasya bazarı bizim üçün çox maraqlıdır. Biz artıq bölgədən çox sayda potensial müştəri cəlb etmişik, bir çox görüşlər keçirmişik və müxtəlif nümayəndəliklərlə məhsuldar qarşılıqlı əlaqələr qura bilmişik ki, ümid edirik, bunlar tezliklə müqavilələrə çevriləcək. Bu sərgi, yerli məqsədlərimizi həyata keçirməkdə gözləntilərimizi aşmağa kömək etdi.

ADEX has exceeded our expectations
Barzan Holdings as the commercial arm of the Ministry of Defense of Qatar was established in 2016 to serve mainly Qatar’s armed forces as well as international markets. We are investing in different ventures and subsidiaries to produce various products and services such as small arms and ammunition up to high technology projects such as counter-drone solutions.
Here at this exhibition we are presenting the ammunition theme including small arms, bigger products like rifles, ammunition from small to medium in caliber as well as software for an ordering system powered by AI to manage ammunition inventory.
It is very important for us to participate and explore new markets such as Azerbaijan. It is our first participation in ADEX. We are committed to this market – we have invested in one of the local companies with which we have a joint venture. Moreover, the Eurasian market is very interesting for us. We have already attracted many potential clients from the region, have conducted many meetings and have had productive interactions with different delegations, which will hopefully be translated into contracts very soon. This exhibition has been helpful above our expectations in achieving our local objectives.