ADEX gözləntilərimizi üstələdi
Barzan Holdings, Qətər Müdafiə Nazirliyinin ticarət qoludur və 2016-cı ildən etibarən əsasən Qətərin silahlı qüvvələrinə və beynəlxalq bazarlara xidmət etmək məqsədilə yaradılmışdır. Biz müxtəlif məhsul və xidmətlər istehsal etmək üçün müxtəlif müəssisələrə və törəmə şirkətlərə sərmayə yatırırıq, bunlara atıcı silahlar və döyüş sursatlarından tutmuş, pilotsuz uçan vasitələrlə mübarizə layihələrinə qədər olan yüksək texnologiyalı layihələr daxildir.
Bu sərgidə biz döyüş sursatları mövzusunu təqdim edirik, bunlara atıcı silahlar, daha iri məhsullar, məsələn, tüfənglər, kiçik və orta kalibrli döyüş sursatları, həmçinin döyüş sursatı inventarını idarə etmək üçün AI (süni intellekt) əsasında sifariş proqramlarını təqdim edirik.
Bizim üçün sərgilərdə iştirak etmək və Azərbaycana kimi yeni bazarları araşdırmaq son dərəcə vacibdir. Bu, ADEX-dəki ilk iştirakımızdır. Biz bu bazara ciddi yanaşırıq. Biz yerli şirkətlərdən birinə investisiya etmişik və bununla bağlı birgə müəssisəmiz var. Daha da əhəmiyyətlisi, Avrasya bazarı bizim üçün çox maraqlıdır. Biz artıq bölgədən çox sayda potensial müştəri cəlb etmişik, bir çox görüşlər keçirmişik və müxtəlif nümayəndəliklərlə məhsuldar qarşılıqlı əlaqələr qura bilmişik ki, ümid edirik, bunlar tezliklə müqavilələrə çevriləcək. Bu sərgi, yerli məqsədlərimizi həyata keçirməkdə gözləntilərimizi aşmağa kömək etdi.

Султан Аль-Кувари, директор по развитию программ, Barzan Holdings, Катар
Barzan Holdings, коммерческое крыло Министерства обороны Катара, было основано в 2016 году с целью обслуживания, в первую очередь, вооруженных сил Катара, а также международных рынков. Мы инвестируем в различные предприятия и дочерние компании для производства различных продуктов и услуг, начиная от стрелкового оружия и боеприпасов и заканчивая высокотехнологичными проектами, такими как решения по борьбе с беспилотниками.
На этой выставке мы представляем тему боеприпасов, включая стрелковое оружие, более крупные изделия, такие как винтовки, а также боеприпасы от малого до среднего калибра и программное обеспечение для системы заказов на основе ИИ, предназначенное для управления запасами боеприпасов.
Для нас крайне важно участвовать в выставках и исследовать новые рынки, такие как Азербайджан. Это наше первое участие в ADEX. Мы настроены на этот рынок — мы инвестировали в одну из местных компаний, с которой у нас совместное предприятие. Более того, евразийский рынок представляет для нас большой интерес. Мы уже привлекли множество потенциальных клиентов из региона, провели множество встреч и имели продуктивные взаимодействия с различными делегациями, которые, надеемся, скоро приведут к заключению контрактов. Эта выставка оказалась полезной и превзошла наши ожидания в достижении наших локальных целей.