ADEX 2018 sərgisinin açılışına həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirildi
24 sentyabr saat 11:00-da “Hyatt Regency” mehmanxanasında 3-cü Azərbaycan Beynəlxalq Müdafiə sərgisi “ADEX 2018” sərgisinin mətbuat konfransı keçirildi.
Mətbuat konfransında cənab Yəhya Musayev - Azərbaycan Respublikası Müdafiə Sənayesi Nazirinin müavini, cənab Rəmzi Şükürov - Azərbaycan Respublikası Müdafiə Sənayesi Nazirliyi Hərbi Texniki Əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri, cənab Fərrux Vəzirov - Şərq İstehsalat Birliyinin Baş direktorunun müşaviri, cənab Edvard Stron - CEO və cənab Orxan Əhmədov – sərgi meneceri iştirak ediblər. Mətbuat konfransı zamanı KİV nümayəndələrinə sərgi ilə bağlı, həmçinin xarici iştirakçıların sərgidə hansı yenilikləri təqdim etdiyi və bu sahə ilə bağlı ölkə üçün yeniliklər haqqında ətraflı məlumat təqdim olunmuşdu. Mətbuat konfransında 50-dən artıq KİV nümayəndələri iştirak etmişdi, onların arasında televiziya və xəbər potalları: AzTV, ATV,  ARB TV, ITV, Lider TV, Xezer TV, Azertag,  AzeriDefence, Interfax, SalamNews, Trend, SIA, 1news, Ria və s.

The Press Conference dedicated to the opening of the ADEX 2018 exhibition was held
The press conference dedicated to the opening of the 3rd Azerbaijan International Defence Exhibition ADEX 2018 took place on 24 Septemberat 11:00 a.m. at the Hyatt Regency hotel.
The press conference was attended by Mr. Yakhya Musayev – Deputy Minister of Defence Industry  of  the Republic of Azerbaijan, Mr. Ramzi Shukurov -Head of Military-Technical Cooperation Department, Mr. Farrukh Vezirov - Counselor to the General Director of the Production Association "Şərq", Mr. Edward Strachan - CEO and Mr. Orkhan Ahmedov - Project Manager. 50 media representatives attended the press-conference from AzTV, ATV,  ARB TV, ITV, Lider TV, Xezer TV, Azertag,  AzeriDefence, Interfax, SalamNews, Trend, SIA, 1news, Ria and others. During the press conference journalists were informed about the innovations, participants and statistics.