ADEX 2018 sərgisinin açılışına həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirildi
24 sentyabr saat 11:00-da “Hyatt Regency” mehmanxanasında 3-cü Azərbaycan Beynəlxalq Müdafiə sərgisi “ADEX 2018” sərgisinin mətbuat konfransı keçirildi.
Mətbuat konfransında cənab Yəhya Musayev - Azərbaycan Respublikası Müdafiə Sənayesi Nazirinin müavini, cənab Rəmzi Şükürov - Azərbaycan Respublikası Müdafiə Sənayesi Nazirliyi Hərbi Texniki Əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri, cənab Fərrux Vəzirov - Şərq İstehsalat Birliyinin Baş direktorunun müşaviri, cənab Edvard Stron - CEO və cənab Orxan Əhmədov – sərgi meneceri iştirak ediblər. Mətbuat konfransı zamanı KİV nümayəndələrinə sərgi ilə bağlı, həmçinin xarici iştirakçıların sərgidə hansı yenilikləri təqdim etdiyi və bu sahə ilə bağlı ölkə üçün yeniliklər haqqında ətraflı məlumat təqdim olunmuşdu. Mətbuat konfransında 50-dən artıq KİV nümayəndələri iştirak etmişdi, onların arasında televiziya və xəbər potalları: AzTV, ATV,  ARB TV, ITV, Lider TV, Xezer TV, Azertag,  AzeriDefence, Interfax, SalamNews, Trend, SIA, 1news, Ria və s.

Состоялась пресс-конференция посвященная открытию выставки ADEX 2018
24 сентября в отеле Hyatt Regency Baku в 11:00 состоялась пресс-конференция 3-й Азербайджанской Международной Оборонной Выставки ADEX 2018.
В пресс-конференции приняли участие господин Яхъя Мусаев - Заместитель Министра Оборонной Промышленности Азербайджанской Республики, господин Фаррух Везиров - Советник генерального директора производственного объединения "Şərq", господин Рамзи Шюкюров – Директор отдела Военно-Технического Сотрудничества Министра Оборонной Промышленности Азербайджанской Республики, господин Эдвард Строон - CEO и господин Орхан Ахмедов – Менеджер выставки.  В ходе пресс-конференции представители медиа были подробно проинформированы о том, что будет представлено на выставке, что нового для страны и для отрасли предлагают зарубежные участники. В пресс-конференции приняли участие более 50 представителей СМИ, среди которых телевидения и новостные порталы: AzTV, ATV,  ARB TV, ITV, Lider TV, Xezer TV, Azertag,  AzeriDefence, Interfax, SalamNews, Trend, SIA, 1news, Ria и другие.